Latest News

4 mins read

VIDEO/FOTO -Jeta si në filma e të arrestuarve për fajde

  Policia e Kosovës ka kryer një operacion të madh kundër veprimtarive të fajdes në rajonin e Gjilanit, ku janë arrestuar dy persona të dyshuar, ndërsa një tjetër mbetet në kërkim. Operacioni është zhvilluar në disa lokacione dhe ka pasur si rezultat sekuestrimin e provave të shumta materiale. Sipas njoftimit për mediat, dy të arrestuarit […]
1 min read

Fisnik Vejsa, producent i njohur dhe drejtor i “Gurmania Production Sh.P.K”, ndërron jetë

  Sot ka ndërruar jetë Fisnik Vejsa, një prej figurave të njohura në industrinë e produksionit televiziv në Kosovë dhe drejtor i kompanisë “Gurmania Production Sh.P.K”. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur miku i tij, Luan Hasanaj, përmes një postimi në Facebook. Me shumë trishtim, Hasanaj ka shprehur ngushëllimet e tij për humbjen […]

Features and Events

1 min read

Fisnik Vejsa, producent i njohur dhe drejtor i “Gurmania Production Sh.P.K”, ndërron jetë

  Sot ka ndërruar jetë Fisnik Vejsa, një prej figurave të njohura në industrinë e produksionit televiziv në Kosovë dhe drejtor i kompanisë “Gurmania Production Sh.P.K”. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur miku i tij, Luan Hasanaj, përmes një postimi në Facebook. Me shumë trishtim, Hasanaj ka shprehur ngushëllimet e tij për humbjen […]

1 min read

Al-Nassr ia ofron 100 milionë euro Rudigerit

00 Antonio Rudiger është sot njëri prej qendërmbrojtësve më të mirë në Evropë. Futbollisti gjerman e kaloi një sezon të jashtëzakonshëm me Real Madridin, me të cilin e fitoi La Ligën dhe Ligën e Kampionëve. E tash, ofertat për ish-futbollistin e Chelseat nuk kanë të ndalur. Sipas emisionit “El Chiringuito”, përfaqësuesi gjerman e ka marrë […]

1 min read

Kanye West buzëqesh gjatë një interviste dhe tregon dhëmbët e tij të titanit, të cilët kanë kushtuar mbi 780 mijë euro

Në fillim të këtij viti, reperi Kanye West hoqi të gjithë dhëmbët dhe i zëvendësoi me proteza titani. Reperi shpenzoi rreth 850 mijë dollarë (785 mijë euro) për atë operacion dentar. Së fundmi ai ka qenë i ftuar në një emision, ku mes të tjerash në një moment ka qeshur.   Kanye e gjeti frymëzimin […]

3 mins read

Komandanti i KFOR-it bisedon me shefin e ushtrisë serbe për gjendjen e sigurisë në rajon

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, Ozkan Utulash, u takua të mërkurën me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Millan Mojsilloviq, në Kopaonik të Serbisë, për të biseduar për gjendjen e sigurisë rajonale. Në një njoftim për media, misioni paqeruajtës në Kosovë tha se ky takim ishte pjesë […]