• Sun. Jul 25th, 2021

Month: July 2021

  • Home
  • Video- Rrëfimi prekës i të mbijetuarit nga aksidenti, tregon se si ndodhi e gjithë ngjarja

Video- Rrëfimi prekës i të mbijetuarit nga aksidenti, tregon se si ndodhi e gjithë ngjarja

Post Views: 277 “Shoferët kanë pushuar gjatë rrugës, pushimet kanë qenë të rregullta, por kur ka ndodh aksidenti unë personalisht kam qenë në gjumë. Dhimbje kemi në shpinë, por këto…

RIKTHEHET VAPA AFRIKANE NË KOSOVË

Post Views: 42 Nga fillimi i javës së ardhshme, vapa afrikane do të arrijë në vendin tonë.   Në ditët e ardhshme pritet të ketë ngritje të temperaturave maksimale edhe…

Mushkolaj : Maskarenjtë nuk janë ndryshe

Post Views: 159 Opinionisti i njohur kosovar, Imer Mushkolaj, ka reaguar lidhur me punësimet e familjarëve të anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje nëpër institucione shtetërore. “Çudi qysh po qëllojnë më të…

Vdes ish-asamblistja e PDK-së në Gjilan, dyshohet se ra nga kati i pestë

Post Views: 15 Sot ka ndodhur një ngjarje e rëndë në qytetin e Gjilanit, ku një grua ka vdekur pasi dyshohet se ka rënë nga kati i pestë i banesës.…

Në Tokyo kanë arritur shumica e sportistëve të Kosovës, të cilët do ta përfaqësojnë vendin tonë në Lojërat Olimpike Tokyo 2020.

Post Views: 19 Gjithashtu, ka arritur edhe delegacioni i Komitetit Olimpik i Kosovës, i cili po mbështet 11-shën tonë që pritet të kthehet me medalje. Të gjithë ekipi i Kosovës…

ISH-KRERËT E UÇK-SË PARA SPECIALES

Post Views: 110 Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së.   Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup…

Vuçiq pro liberalizimit të vizave për Kosovën, analisti politik..

Post Views: 155 Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ditë më parë ka deklaruar se e mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën. “Po, me entuziazëm dhe unë nuk do të shpjegojë arsyet”, tha…

SHBA-JA TË ANGAZHOHET PËR ZBARDHJEN E VRASJES SË VËLLEZËRVE

Post Views: 104 Familja Bytyqi i bën thirrje administratës së presidentit amerikan, Joe Biden që të angazhohet seriozisht për zbardhjen e rastit të vrasjes së vëllëzerve Bytyqi në Serbi më…

KURTI NGUSHËLLON KADRI VESELIN

Post Views: 144 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Fazli Veselit, babait të Kadri Veselit.   “Me keqardhje të madhe mësova…

BABAI I VESELIT RRËFENTE BISEDËN ME DJALIN E TIJ PËR LUFTËN QË PO VINTE

Post Views: 49 Fazli Veseli, babai i ish-kryeparlamentarit dhe ish-shefit të Inteligjencës së UÇK-së, Kadri Veselit, ka vdekur sot. Muajt e fundit të jetës së tij, ai i kaloi pa…

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com