• Sun. Jul 25th, 2021

KURTI NGUSHËLLON KADRI VESELIN

Bykosovanews

Jul 8, 2021
KURTI: SERBISË T’I BËHET PRESION QË TË PRANOJË KRIMET NË KOSOVË DHE BOSNJË
Spread the love
Advertisements

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Fazli Veselit, babait të Kadri Veselit.

 

“Me keqardhje të madhe mësova lajmin e ndarjes nga jeta të Fazli Veseli. Në këto çaste pikëllimi, i shprehë ngushëllime ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Kadri Veseli dhe mbarë familjes Veseli, për vdekjen e familjarit të tyre”, tha kryeministri Kurti.

SHIKO REKLAMEN INFORMOHU PËR MË TË REJAT

Babai i Kadri Veselit, ka vdekur dje në moshën 94-vjeçare. Ai ishte në gjendje të rëndë shëndetësore gjatë muajve të fundit.

Varrimi i tij është bërë mbrëmë, derisa në ceremoni s’ka mundur të marr pjesë Kadri Veseli i cili gjendet në paraburgim në Hagë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com