01 Dhj, 2023
1 min read

Një aksident trafiku ka ndodhur në Gjakovë të dielën rreth orës 18:00.

Pesë persona janë lënduar si pasojë e këtij aksidenti. Dy automjete janë të përfshira në aksident, dhe njëra prej tyre është djegur në tërësi. Policia është përgjigjur në vendngjarje, ndërsa zjarrfikësit kanë lokalizuar zjarrin në automjetin e djegur. Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor po trajton këtë rast. Ky lajm është konfirmuar nga Sheremet Elezaj, zëdhënës […]

1 min read

Antwerpi fitoi Superkupën e Belgjikës në një finale kundër Mechelen. Fituesi u përcaktua pas penalltive, pasi ndeshja përfundoi baras 1:1. Michel-Ange Balikwisha shënoi për Antwerpin, ndërsa Ritchie De Laet shënoi autogol për të barazuar shifrat. Antwerpi fitoi në penallti me rezultatin 5:4. Arbnor Muja ishte titullar në këtë finale dhe luajti tërë ndeshjen. Superkupa e […]

6 mins read

Rusia kryen një sulm të fundit ndaj Odessës të dielën dhe vrau dy persona, duke dëmtuar rëndë një katedrale historike ortodokse, duke nxjerrë një premtim për hakmarrje nga udhëheqësi i Ukrainës.

    Në rusisht, presidenti rus Vladimir Putin pretendoi se kundërataku i Kyivit kishte “dështuar” ndërsa takoi aleatin më të ngushtë të tij, udhëheqësin e Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, në Sankt Petersburg. Katedralja e Shekullit të 18, Katedralja e Shndërrimit, kisha ortodokse më e madhe në Odessë, gjendet brenda qendrës së qytetit të mbrojtur nga UNESCO. […]

2 mins read

Bënin kontrabandë floriri në Shqipëri, agjentët francezë “zbarkojnë” në SPAK

Agjentët francezë kanë mbërritur në Tiranë për të marrë në pyetje të arrestuarit e grupit kriminal të goditur nga SPAK të kontrabandës së floririt dhe bizhuterive të vjedhura nga Franca në Shqipëri, si dhe transportonin shuma të padeklaruara parash nga Shqipëria në Francë. Mësohet se si pjesë e hetimit të përbashkët, agjentët francezë në ambientet […]