1 min read

Antwerpi fitoi Superkupën e Belgjikës në një finale kundër Mechelen. Fituesi u përcaktua pas penalltive, pasi ndeshja përfundoi baras 1:1. Michel-Ange Balikwisha shënoi për Antwerpin, ndërsa Ritchie De Laet shënoi autogol për të barazuar shifrat. Antwerpi fitoi në penallti me rezultatin 5:4. Arbnor Muja ishte titullar në këtë finale dhe luajti tërë ndeshjen.

Superkupa e Belgjikës është një ndeshje e rregullt që zhvillohet në fillim të sezonit futbollistik me të ardhur të ekipit kampion të ligës belge dhe atë të fituesit të Kupës së Belgjikës. Për Antwerpin, fitja në këtë turne ishte një arritje e madhe, duke i dhënë atyre një fillim të suksesshëm të sezonit të ri. Përveç kësaj, fitimi në një ndeshje finale është gjithmonë një moment emocionues për lojtarët dhe tifozët e ekipit. Të gjithë ata që morën pjesë në ndeshjen finale dhe kontribuan në fitoren e Antwerpit duhet t’u përgëzohen për suksesin e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *