2 mins read

Reperi shqiptar Noizy zhbën internetin: Një muaj pushim për të përqendruar ‘mbretërinë’ e tij në albumin e ri

Rigels Rajku, i njohur ndryshe si reperi shqiptar Noizy, ka bërë një njoftim të papritur që ka tronditur komunitetin e tij të ndjekësve në rrjetet sociale. Ai ka shpallur se do të largohet për një periudhë të shkurtër nga rrjetet sociale, duke shpjeguar se kjo hapje është e lidhur ngushtë me angazhimin e tij intensiv […]

2 mins read

Modelja Adrola Dushi dhe Reperi Capital T: Në rrugën drejt konfirmimit të një lidhjeje dashurie?

Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi, duket se është në krye të listës së lajmeve pasi qarkullojnë spekulime të forta lidhur me një lidhje dashurie të mundshme me reperin e njohur, Capital T. Çifti i mundshëm është bërë subjekt i shumë komentesh dhe diskutimesh në mediat sociale, dhe ndryshe nga herët e tjera, duket se […]

2 mins read

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar për paralajmërimin e mundshëm të masave kundër Kosovës dhe Serbisë nëse këto vende nuk zbatojnë veprime me përgjegjësi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar për paralajmërimin e mundshëm të masave kundër Kosovës dhe Serbisë nëse këto vende nuk zbatojnë veprime me përgjegjësi. Kjo deklaratë e tij është bërë gjatë fjalimit para ambasadorëve francezë, ku ai shprehu bindjen se marrëveshja e Brukselit, e njohur ndryshe si propozimi “franko-gjerman”, është rruga e duhur për […]

1 min read

Spaghettieis është një ëmbëlsirë nga Gjermania që përbëhet nga akullo vaniljeje, kremë e pjekur dhe sos i freskët të luleshtrydhes.

Spaghettieis është një ëmbëlsirë nga Gjermania që përbëhet nga akullo vaniljeje, kremë e pjekur dhe sos i freskët të luleshtrydhes. Akulli përfaqëson spagheta, i cili krijohet duke e shtypur akullin nëpërmjet një presi të veçantë, ndërsa mbi të vendoset sos i luleshtrydhes dhe sheqer i bardhë i grirë. Kjo ëmbëlsirë u krijua nga Dario Fontanella […]

2 mins read

Policia vazhdon realizimin e Urdhrit Operativ ‘GODITJA’ – Arrestohen 72 persona

Policia e Kosovës përmes njoftimit të fundit ka bërë me dije se po vazhdon realizimin e Urdhrit Operativ ‘Goditja’, raporton GazetaBlic. Qysh nga data 8 deri më 12 Gusht, PK-ja njofton se janë realizuar 2154 Pika Kontrolli për Automjete, janë kontrolluar 12038 vetura, 229 lokale dhe janë arrestuar 72 persona. Numri i armëve të konfiskuara […]

2 mins read

​“Rana e hedhun”, magjia e natyrës që frymëzon turistët

Në bregdetin e bukur të Shqipërisë, midis ujit të kristaltë të Detit Adriatik dhe mrekullive të natyrës, qëndron një ndër atraksionet më tërheqëse dhe të mahnitshme: “Rana e hedhun”. Ky monument natyror është një pikë për të gjithë ata që dëshirojnë të eksplorojnë bukurinë dhe pasurinë e kësaj zone të mrekullueshme. Shëngjini, vendi ku ndodhet […]

1 min read

Sot i jepet lamtumira e fundit 56-vjeçarit i cili u gjet me shenja dhune e njolla gjaku dje në Mitrovicë

Sot i jepet lamtumira e fundit 56-vjeçarit, Sami Morina, nga Mitrovica, i cili është gjetur pa shenja jete në rrugën ‘UÇK’. I ndjeri humbi jetën në rrethana të dyshimta, teksa Policia ka nisur hetimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit, raporton Gazeta Sinjali. Në njoftimin mortor, bëhet e ditur se varrimi i të […]