Reperi shqiptar Noizy zhbën internetin: Një muaj pushim për të përqendruar ‘mbretërinë’ e tij në albumin e ri
2 mins read

Reperi shqiptar Noizy zhbën internetin: Një muaj pushim për të përqendruar ‘mbretërinë’ e tij në albumin e ri

Rigels Rajku, i njohur ndryshe si reperi shqiptar Noizy, ka bërë një njoftim të papritur që ka tronditur komunitetin e tij të ndjekësve në rrjetet sociale. Ai ka shpallur se do të largohet për një periudhë të shkurtër nga rrjetet sociale, duke shpjeguar se kjo hapje është e lidhur ngushtë me angazhimin e tij intensiv në krijimin e albumit të ri muzikor.

Duke treguar vendosmërinë për të dhënë më të mirën në këtë projekt të muzikës së re, Noizy ka bërë të ditur se ky pushim nga rrjetet sociale do të zgjasë një muaj, pas përfundimit të sezonit veror. Ai ka shprehur këtë moment të ndërprerjes si një fazë përqendrimi dhe përkushtimi ndaj muzikës, duke përdorur edhe titullin ‘Mbret’ për veten e tij, duke iu drejtuar përsëri arritjeve të mëdha që ka arritur në skenën muzikore.

Por, lajmi interesant nuk mbaron këtu. Në një njoftim të tjerrë, Noizy ka bërë një zbulim të papritur për vendin ku do të nisë albumin e tij të ri. Ndërsa ai po pushon dhe përqendrohet në krijimin e këtij projekti të madh, ai gjithashtu po zbut tensionin e ndjekësve të tij duke mos zbuluar lokacionin aktual. Ky sekret i pazbuluar shton kuriozitetin dhe përpritjen për albumin e ri të reperit të njohur.

Kështu, Noizy bën një hap të ndryshëm dhe të kërkuar prej fansave, duke iu dhënë një pauzë prezencës së tij në rrjetet sociale për të përqendruar energjitë dhe talentin në krijuar diçka të re dhe të mprehtë në skenën muzikore, duke lënë shenjë për ndjekësit e tij të padurueshëm për zhvillimet e ardhshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *