3 mins read

Krijojmë probleme për të mos u marrë me problemet? Deja Vu

Taktika ‘Eskalim për De-Eskalim’ e Besnik Bislimit është parë në mikrokozmosin e Urës së Ibrit në Mitrovicë. Atë, sot e solli në dimensione makro, profesori i ekonomisë, zv. kryeministri i Kosovës dhe negociatori i shtetit tonë në dailog! Taktika ‘eskalojmë për të de-eskaluar’ është përdorur efektivisht nga bandat kriminale të Serbisë në veriun e Mitrovicës. […]

1 min read

VIDEO-Përmbledhje e Momenteve më Qesharake të Luizit në Big Brother! (100% Garanci që Do të Qeshni!)

Luizi ka qenë një burim i pafund i humorit në Big Brother, duke sjellë momente të qesharake që kanë bërë të gjithë të qeshin deri në lot. Nga komentet e tij sarkastike deri te aksidentet e vogla komike, Luizi ka bërë që ambienti të jetë gjithmonë i gëzuar. Përmes kësaj përmbledhjeje të momenteve më të […]

1 min read

Rike Shpërthen në Lot, Debat i Ashpër me Gazin në Big Brother Albania VIP 3″

Përplasja emocionale mes Rikes dhe Gazit ka shkaktuar shqetësim dhe tension në ambientin e Big Brother Albania VIP 3. Rike është shprehur me lotë përpara Gazit gjatë një debati të ashpër, duke sjellë momente të ndjeshme në dhomën e Big Brother. Ky incident ka zgjuar reagime të ndryshme nga pjesëmarrësit e tjerë, duke bërë që […]

1 min read

VIDEO-Shqetësim për Sigurinë: Qytetari Deklaron – ‘Duhet të Ruajmë Kurtin nga Snajperka’

Një deklaratë e papritur nga një qytetar ka ngritur shqetësime për sigurinë në vend. Qytetari, i cili nuk është identifikuar, tha: “Duhet të ruajmë Kurtin nga snajperka, tasht ka snajperk që e merr me kilometra larg.” Kjo deklaratë ka shkaktuar debate dhe shqetësime të forta në opinion, duke nxitur reagime të menjëhershme nga autoritetet dhe […]

1 min read

Tiranasit Sfidohen të Flasin si Kosovarët, Do shkriheni së qeshuri

Një eveniment i veçantë kulturor u organizua në Tiranë, ku qytetarët vendas u sfiduan të flasin si kosovarët për një ditë. Kjo inisiativë shkaktoi një atmosferë të gëzuar dhe humoristike, duke promovuar bashkëpunimin dhe miqësinë midis dy vendeve fqinje. Reagimi i qytetarëve ishte i ngrohtë dhe i përzemërt, duke treguar vullnetin e tyre për të […]

1 min read

VIDEO-Deklarata e Tronditshme e Zekës: ‘Do Bëja Vetëvrasje’, Akuzon Albin Kurtin për Sulme në Rrjete Sociale”

Deklarata e Tronditshme e Zekës: ‘Do Bëja Vetëvrasje’, Akuzon Albin Kurtin për Sulme në Redes Sociale” Zeka, një person i njohur në opinionin publik, ka tronditur me deklaratën e tij ku thotë se do të kishte menduar për vetëvrasje pasi pretendon se Albin Kurti ka rreth 200 profile në rrjetet sociale që hapin vetëm për […]

1 min read

Reagimi i një Mërgimtari nga Spanja: Pse Vendosi të Ndërtojë Shtatoren Albin Kurtit?

Një mërgimtar nga Spanja ka ngritur pyetje në lidhje me vendimin për ndërtimin e shtatores së kryeministrit Albin Kurti. Përfaqësuesi i komunitetit shqiptar në Spanjë shprehet se ka intrigë dhe interes për të kuptuar motivet pas vendimit për këtë veprim monumental. Ai thekson se është një temë që po diskutohet gjerësisht nga komuniteti shqiptar jashtë […]

1 min read

Udhëtimi i parë në aeroport: Burimi ju jep udhëzime për të shmangur sikletin

“Nëse po udhëtoni për herë të parë dhe ndjeni siklet në aeroport, mos u shqetësoni! Burimi juaj për informacion të udhëtimit ju ofron një shpjegim të detajuar për të gjitha procedurat që do të përjetoni në aeroport.” “Duke filluar nga regjistrimi në kiosk, kontrolli i sigurisë, dhe deri te marrja e udhëzimeve për kapitenin tuaj, […]

1 min read

VIDEO-Banorët e Big Brother Albania VIP 3 diskutojnë për ‘Ushtarin me qira’, Gracianon”

Në një moment të rëndësishëm në Big Brother Albania VIP 3, banorët shpalosin mendimet e tyre për një nga personazhet kryesore të lojës, Gracianon, i cili është quajtur edhe “Ushtari me qira”. Diskutimet sjellin ndërthurjen e ndjenjave dhe mendimeve për sjelljen dhe rolin e Gracianos në ambientin e vilës, duke sjellë një perspektivë të re […]