1 min read

Kanye West buzëqesh gjatë një interviste dhe tregon dhëmbët e tij të titanit, të cilët kanë kushtuar mbi 780 mijë euro

Në fillim të këtij viti, reperi Kanye West hoqi të gjithë dhëmbët dhe i zëvendësoi me proteza titani. Reperi shpenzoi rreth 850 mijë dollarë (785 mijë euro) për atë operacion dentar. Së fundmi ai ka qenë i ftuar në një emision, ku mes të tjerash në një moment ka qeshur.   Kanye e gjeti frymëzimin […]

3 mins read

Komandanti i KFOR-it bisedon me shefin e ushtrisë serbe për gjendjen e sigurisë në rajon

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, Ozkan Utulash, u takua të mërkurën me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Millan Mojsilloviq, në Kopaonik të Serbisë, për të biseduar për gjendjen e sigurisë rajonale. Në një njoftim për media, misioni paqeruajtës në Kosovë tha se ky takim ishte pjesë […]

1 min read

Romeo Veshaj mungoi në “Post Big Brother”, ish-banorët “zbulojnë” arsyen pse

Romeo Veshaj, një nga finalistët e “BBV3”, është vënë në qendër të vëmendjes për mos pjesëmarrjen në “Afterparty” dhe “Post Big Brother”. Ky veprim ka ngritur dyshime se mos ndoshta ka një hatërmbetje mes tij dhe produksionit.   Por të ftuar në “Shqipëria Live” ishin dy ish-banorët e Big Brother, Olta Sheta dhe Toros Shahnaia. […]

2 mins read

Armand Duka: S’pres reagim negativ nga Qeveria e Kosovës

Shqipëria dhe Serbia kanë ofruar kandidaturën për të organizuar së bashku Kampionatin Evropian të grupmoshave deri në 21vjeç në vitin 2027. Kjo kandidaturë shkaktoi reagime të mëdha gjithandej, duke u kundërshtuar ashpër nga figura brenda Shqipërisë dhe nga Kosova. Shqipëria dhe Serbia nuk kaluan mirë në një ndeshje futbolli 10 vjet më parë, pasi një […]

1 min read

Plagosje në Prishtinë, qëllohet një person – në vendngjarje policia gjen edhe AK-47 e armë të tjera

Policia e Kosovës ka njoftuar se është plagosur një person nga arma e zjarrit. Në momentin kur njësitë policore kanë shkuar në vend të ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar dy armë zjarri ( një AK -47 dhe një armë të shkurtër). Derisa, i plagosuri është duke marrë trajtim mjekësor. “Sot rreth orës 11:30 kemi pranuar […]