01 Dhj, 2023
2 mins read

Reperi shqiptar Noizy zhbën internetin: Një muaj pushim për të përqendruar ‘mbretërinë’ e tij në albumin e ri

Rigels Rajku, i njohur ndryshe si reperi shqiptar Noizy, ka bërë një njoftim të papritur që ka tronditur komunitetin e tij të ndjekësve në rrjetet sociale. Ai ka shpallur se do të largohet për një periudhë të shkurtër nga rrjetet sociale, duke shpjeguar se kjo hapje është e lidhur ngushtë me angazhimin e tij intensiv […]

2 mins read

Modelja Adrola Dushi dhe Reperi Capital T: Në rrugën drejt konfirmimit të një lidhjeje dashurie?

Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi, duket se është në krye të listës së lajmeve pasi qarkullojnë spekulime të forta lidhur me një lidhje dashurie të mundshme me reperin e njohur, Capital T. Çifti i mundshëm është bërë subjekt i shumë komentesh dhe diskutimesh në mediat sociale, dhe ndryshe nga herët e tjera, duket se […]

2 mins read

​“Rana e hedhun”, magjia e natyrës që frymëzon turistët

Në bregdetin e bukur të Shqipërisë, midis ujit të kristaltë të Detit Adriatik dhe mrekullive të natyrës, qëndron një ndër atraksionet më tërheqëse dhe të mahnitshme: “Rana e hedhun”. Ky monument natyror është një pikë për të gjithë ata që dëshirojnë të eksplorojnë bukurinë dhe pasurinë e kësaj zone të mrekullueshme. Shëngjini, vendi ku ndodhet […]

1 min read

Mozzik: Kam gati gjashtë vite larg drogës

Reperi Mozzik ka një lidhje shumë të veçantë me fansat e tij në rrjetet sociale. Shpesh, ai ndan me ta fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e tij apo aktivitetet profesionale. Së fundmi, reperi ka publikuar për ndjekësit në InstaStory një shkrim të sinqertë, ku ka folur në veten e parë për qetësinë që […]

1 min read

VIDEO-“Këtu po deshen shumë”, mërgimtaret tregojnë se çfarë kërkojnë nga djemtë në Kosovë, këto janë ‘kriteret’

Padyshim sezona e verës karakterizohet me ardhjen e mërgimtarëve. Gjëja më pozitive, sipas tyre, është njohja me kulturën dhe vendin ku prindërit e tyre janë rritur, duke u munduar t’i ndjekin ato. “Këtu po deshen shumë”, mërgimtaret tregojnë se çfarë kërkojnë nga djemtë në Kosovë, këto janë ‘kriteret’

1 min read

Antwerpi fitoi Superkupën e Belgjikës në një finale kundër Mechelen. Fituesi u përcaktua pas penalltive, pasi ndeshja përfundoi baras 1:1. Michel-Ange Balikwisha shënoi për Antwerpin, ndërsa Ritchie De Laet shënoi autogol për të barazuar shifrat. Antwerpi fitoi në penallti me rezultatin 5:4. Arbnor Muja ishte titullar në këtë finale dhe luajti tërë ndeshjen. Superkupa e […]