01 Dhj, 2023
2 mins read

Policia vazhdon realizimin e Urdhrit Operativ ‘GODITJA’ – Arrestohen 72 persona

Policia e Kosovës përmes njoftimit të fundit ka bërë me dije se po vazhdon realizimin e Urdhrit Operativ ‘Goditja’, raporton GazetaBlic. Qysh nga data 8 deri më 12 Gusht, PK-ja njofton se janë realizuar 2154 Pika Kontrolli për Automjete, janë kontrolluar 12038 vetura, 229 lokale dhe janë arrestuar 72 persona. Numri i armëve të konfiskuara […]

1 min read

Armend Mehaj falënderon SHBA-në për partneritetin

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka dhënë dorëheqje si ministër i Mbrojtjes. Mandatin ai e ka pambyllur në Ambasadën Amerikane në Kosovë, ku është takuar me ambasadorin, Jeff Hovenier. “E vlerësova mundësinë që të falënderoj ish-Ministrin e Mbrojtjes, Mehajn, për shërbimin e tij, bashkëpunimin tonë të ngushtë dhe partneritetin gjatë mandatit të tij. Ia dëshiroj […]