01 Dhj, 2023
1 min read

Sot i jepet lamtumira e fundit 56-vjeçarit i cili u gjet me shenja dhune e njolla gjaku dje në Mitrovicë

Sot i jepet lamtumira e fundit 56-vjeçarit, Sami Morina, nga Mitrovica, i cili është gjetur pa shenja jete në rrugën ‘UÇK’. I ndjeri humbi jetën në rrethana të dyshimta, teksa Policia ka nisur hetimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit, raporton Gazeta Sinjali. Në njoftimin mortor, bëhet e ditur se varrimi i të […]

1 min read

Një aksident trafiku ka ndodhur në Gjakovë të dielën rreth orës 18:00.

Pesë persona janë lënduar si pasojë e këtij aksidenti. Dy automjete janë të përfshira në aksident, dhe njëra prej tyre është djegur në tërësi. Policia është përgjigjur në vendngjarje, ndërsa zjarrfikësit kanë lokalizuar zjarrin në automjetin e djegur. Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor po trajton këtë rast. Ky lajm është konfirmuar nga Sheremet Elezaj, zëdhënës […]