01 Dhj, 2023

Latest News

2 mins read

Reperi shqiptar Noizy zhbën internetin: Një muaj pushim për të përqendruar ‘mbretërinë’ e tij në albumin e ri

Rigels Rajku, i njohur ndryshe si reperi shqiptar Noizy, ka bërë një njoftim të papritur që ka tronditur komunitetin e tij të ndjekësve në rrjetet sociale. Ai ka shpallur se do të largohet për një periudhë të shkurtër nga rrjetet sociale, duke shpjeguar se kjo hapje është e lidhur ngushtë me angazhimin e tij intensiv […]


Features and Events

1 min read

Mozzik: Kam gati gjashtë vite larg drogës

Reperi Mozzik ka një lidhje shumë të veçantë me fansat e tij në rrjetet sociale. Shpesh, ai ndan me ta fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e tij apo aktivitetet profesionale. Së fundmi, reperi ka publikuar për ndjekësit në InstaStory një shkrim të sinqertë, ku ka folur në veten e parë për qetësinë që […]

7 mins read

Nesër vazhdon gjykimi ndaj krerëve të UÇK-së

Pas më shumë se 2 jave pushime të verës, nesër në Dhomat e Specializuara të Hagës do të vazhdojë gjykimi ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit. Deri më tash në rastin e krerëve të UÇK-së janë dëgjuar 15 dëshmitarë që nga muaji prill kur ka nisur gjykimi. Nesër pritet të fillojë […]

1 min read

Në qiell Prizreni dhe Tetova kanë qenë një qytet, kur i ka sjellë Zoti në Tokë u bënë dy qytete

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës në Tetovë foli për projektin e rrugës që do të lidhë Prizrenin me Tetovën përmes edhe një tuneli të gjatë 6 km. Për të treguar afërsinë në vijë ajrore të Prizrenit me Tetovën dhe ngjashmëritë mes këtyre dy qyteteve, Kurti bëri një deklaratë interesante për ‘krijimin’ e këtyre qyteteve. […]

1 min read

VIDEO-“Këtu po deshen shumë”, mërgimtaret tregojnë se çfarë kërkojnë nga djemtë në Kosovë, këto janë ‘kriteret’

Padyshim sezona e verës karakterizohet me ardhjen e mërgimtarëve. Gjëja më pozitive, sipas tyre, është njohja me kulturën dhe vendin ku prindërit e tyre janë rritur, duke u munduar t’i ndjekin ato. “Këtu po deshen shumë”, mërgimtaret tregojnë se çfarë kërkojnë nga djemtë në Kosovë, këto janë ‘kriteret’