Latest News

4 mins read

VIDEO/FOTO -Jeta si në filma e të arrestuarve për fajde

  Policia e Kosovës ka kryer një operacion të madh kundër veprimtarive të fajdes në rajonin e Gjilanit, ku janë arrestuar dy persona të dyshuar, ndërsa një tjetër mbetet në kërkim. Operacioni është zhvilluar në disa lokacione dhe ka pasur si rezultat sekuestrimin e provave të shumta materiale. Sipas njoftimit për mediat, dy të arrestuarit […]
1 min read

Fisnik Vejsa, producent i njohur dhe drejtor i “Gurmania Production Sh.P.K”, ndërron jetë

  Sot ka ndërruar jetë Fisnik Vejsa, një prej figurave të njohura në industrinë e produksionit televiziv në Kosovë dhe drejtor i kompanisë “Gurmania Production Sh.P.K”. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur miku i tij, Luan Hasanaj, përmes një postimi në Facebook. Me shumë trishtim, Hasanaj ka shprehur ngushëllimet e tij për humbjen […]

Features and Events

1 min read

Romeo Veshaj mungoi në “Post Big Brother”, ish-banorët “zbulojnë” arsyen pse

Romeo Veshaj, një nga finalistët e “BBV3”, është vënë në qendër të vëmendjes për mos pjesëmarrjen në “Afterparty” dhe “Post Big Brother”. Ky veprim ka ngritur dyshime se mos ndoshta ka një hatërmbetje mes tij dhe produksionit.   Por të ftuar në “Shqipëria Live” ishin dy ish-banorët e Big Brother, Olta Sheta dhe Toros Shahnaia. […]

2 mins read

Armand Duka: S’pres reagim negativ nga Qeveria e Kosovës

Shqipëria dhe Serbia kanë ofruar kandidaturën për të organizuar së bashku Kampionatin Evropian të grupmoshave deri në 21vjeç në vitin 2027. Kjo kandidaturë shkaktoi reagime të mëdha gjithandej, duke u kundërshtuar ashpër nga figura brenda Shqipërisë dhe nga Kosova. Shqipëria dhe Serbia nuk kaluan mirë në një ndeshje futbolli 10 vjet më parë, pasi një […]

1 min read

Plagosje në Prishtinë, qëllohet një person – në vendngjarje policia gjen edhe AK-47 e armë të tjera

Policia e Kosovës ka njoftuar se është plagosur një person nga arma e zjarrit. Në momentin kur njësitë policore kanë shkuar në vend të ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar dy armë zjarri ( një AK -47 dhe një armë të shkurtër). Derisa, i plagosuri është duke marrë trajtim mjekësor. “Sot rreth orës 11:30 kemi pranuar […]

1 min read

Stano ia bën “bajat” Konjufcës: Ju kryeni detyrat tuaja, ne i bëjmë tonat

Pas ‘qortimeve’ të shprehura nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ndaj Bashkimit Evropian në dritën e hartimit të raportit përfundimtar ku duhet të vendoset për të hequr ose jo masat ndëshkuese ndaj Kosovës, ka ardhur edhe kundëpërgjigja e BE-së, përkatësisht nga zëdhënësi Peter Stano, i cili u pyet rreth deklarimeve të Konjufcës. Konjufca […]

1 min read

Kundërshtarët e Projekligjit për shëndetin riprodhues bëhen bashkë: “Diskutime të rëndësishme dhe domethënëse”

Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, është takuar me kryetarin e Partisë e Drejtësisë, Ferid Aganin. Rrahmani ka shkruar se me Aganin kanë pasur diskutime të rëndësishme dhe domethënëse. “Diskutime të rëndësishme dhe domethënëse si çdo herë…” – ka shkruar Rrahman në Facebook. Kujtojmë se deputeti i VV-së, Eman Rrahman e po ashtu edhe Agani, janë […]

1 min read

“Unë faj që dali në studio me ty”, “Lahper, pis”, “Ik atje, mshele”

Debati i ashpër në Pressing mes analistit Shkëlzen Gashi dhe Bilall Sherifit nga NISMA, ka kaluar në ofendime. Sherifi e ka quajtur Gashin “laper e pis”, ndërsa Gashi i tha atij “ikë, mshele”. Debati mes dyshes u tensionua kur anlisti Shkëlzen Gashi tha se “krejtë keni vjedhë”, duke iu referuar pushteteve të kaluara. Albin kurti […]