01 Dhj, 2023

Latest News

2 mins read

Reperi shqiptar Noizy zhbën internetin: Një muaj pushim për të përqendruar ‘mbretërinë’ e tij në albumin e ri

Rigels Rajku, i njohur ndryshe si reperi shqiptar Noizy, ka bërë një njoftim të papritur që ka tronditur komunitetin e tij të ndjekësve në rrjetet sociale. Ai ka shpallur se do të largohet për një periudhë të shkurtër nga rrjetet sociale, duke shpjeguar se kjo hapje është e lidhur ngushtë me angazhimin e tij intensiv […]


Features and Events

2 mins read

Bënin kontrabandë floriri në Shqipëri, agjentët francezë “zbarkojnë” në SPAK

Agjentët francezë kanë mbërritur në Tiranë për të marrë në pyetje të arrestuarit e grupit kriminal të goditur nga SPAK të kontrabandës së floririt dhe bizhuterive të vjedhura nga Franca në Shqipëri, si dhe transportonin shuma të padeklaruara parash nga Shqipëria në Francë. Mësohet se si pjesë e hetimit të përbashkët, agjentët francezë në ambientet […]