01 Dhj, 2023
1 min read

Antwerpi fitoi Superkupën e Belgjikës në një finale kundër Mechelen. Fituesi u përcaktua pas penalltive, pasi ndeshja përfundoi baras 1:1. Michel-Ange Balikwisha shënoi për Antwerpin, ndërsa Ritchie De Laet shënoi autogol për të barazuar shifrat. Antwerpi fitoi në penallti me rezultatin 5:4. Arbnor Muja ishte titullar në këtë finale dhe luajti tërë ndeshjen. Superkupa e […]